Bahar'da İstanbul ve İstanbul Mail Art Project

Turlar bitti...Üç tane uzun Hindistan&Nepal turu yaptım, bir buçuk ay maraton koştum. Şubat ve Mart aylarını böyle devirip Nisan'ı buldum. Bir de baktım ki yılın ilk çeyreği geçmiş bile. Şimdi sırada New York var ve ondan sonra özgürlük!!! Tam üç ay boyunca özgürümmmmmmmmm...İş yok, güç yok...Sadece bahar, ilkyaz ve yaz... Şişli-Ada-Bodrum-Datça hattında bir hayat kurmayı umuyorum. 
Dün uzun aylardan sonra ilk defa atölyeye indim. Atölye ARTS-IN benim sığınaklarımdan biri. Dünyadan kopmak istediğim zamanlarda, sadece elimdeki işe odaklanıp dünyanın geri kalanını aklımdan silme imkanı veriyor bana. Mikro işler ile ilgileniyorum en çok. Bu galiba daha bana göre bir şey ve ekip olarak da dünyanın pek çok ülkesinde düzenlenen ufak işler sergilerine ve bienallerine katılıyoruz. Müthiş keyifli...Atölyemizin kurucularından Meral Ağar, her zaman dediğim gibi, tam bir lokomotif. Bütün internet sitelerinden araştırıp, dünyanın her yerinde düzenlenen ufak işler organizasyonlarını bize bildiriyor. Teslim tarihleri koyuyor. Boyutları belirleyip, tema hakkında da bilgi veriyor. Bize düşen de oturup, ellerimizi, beynimizi ve gönlümüzü işe vakfetmek oluyor. Müthişşş!!! Bir de proje başlattı: İstanbul Mail Art Project. Dünyanın her yanından posta yoluyla işler akıyor. Bu proje için bir posta kutusu kiraladı Meral. Dün atölyeye gittiğimde, elinde, postadan dün çıkar sanat eserleri vardı. Brezilya, Şili, Fransa, İtalya, Amerika...Dünyadan iş yağıyor. Bu konu hakkında bilgi alak isterseniz  http://artsin2010.blogspot.com/  veya http://istanbulmailartproject.blogspot.com/  adresine gidin lütfen. Bütün bilgiler orada var. Ayrıca ikinci sitede Mail Art hakkında bilgi edinip, bize ulaşan eserleri de görebilirsiniz. Ayrıca siz de eser gönderebilirsiniz...Çok eğlenceli. Dünyada sınırlar kalkacaksa eğer, bu sanat yoluyla olacaktır kuşkusuz. 
Bir başka sanat haberi daha:
Haziran ayının ikinci yarısında, Osman, Datça'daki UKKSA'da bir fotoğraf sergisi açacak. UKKSA'nın açılımı Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi... Nevzat Demir adında, İstanbul Moda'da bir sanat galerisi işleten sanatseverin hayaliyle gerçekleşmiş, bir ''dünya üzerinde cennet '' mekan. İlk gördüğüm zaman öylesine etkilenmiştim ki, hayalimde hep oraya dönmek ve orada biraz daha vakit geçirmek vardı. Kısmet galiba bu sergi vesilesiyle olacak... Haftaya Ankara'ya gidip Osman'ın sanat konusunda en büyük danışmanı olan fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel ile görüşeceğiz. Eserleri seçeceğiz. Konsept oluşturacağız. Gerekli metinleri ben yazmayı umuyorum. Osman'a teklif götürdüm...O da son derece sıcak bakıyor. 
İyi ki bu sene Mayıs itibariyle tur almamaya karar vermişim... Hayatımın galiba ennnn iyi kararı!!! Yapacak o kadar çok şey var ki! Hayata anlam katan!!! Arada bunları kaçırmamak gerek! 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dünyanın En Tuhaf Kenti La Paz

Mükemmel Bir Ortaçağ Yapısı: Wartburg Kalesi